Świeca zapłonowa mała iskra, a wielki wizerunek
2 grudnia, 2019
VAT od motocykli testowych odliczysz w pełni
2 grudnia, 2019

MEWA Textil-Service nominowana do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój

Firma MEWA Textil-Service AG & Co. nominowana została do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, jednej z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Europie. Uzasadniając swą decyzję, jury stwierdziło, że „oferując czyściwa wielokrotnego użytku, firma umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności w zakresie zasobów i odpadów. Jednocześnie produkt ten spełnia wymagania w zakresie społecznego i ekonomicznego zrównoważonego rozwoju”. Firma MEWA, oferująca tekstylia przemysłowe, takie jak czyściwa i odzież ochronna, wybrana została do grona trzech najwyżej ocenianych firm w kategorii „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech”. Tym samym firma stała się jednym z niemieckich liderów zrównoważonego rozwoju.

Niemiecka Nagroda za Zrównoważony Rozwój przyznawana jest przedsiębiorstwom każdej wielkości i każdej branży, które łączą sukcesy ekonomiczne z odpowiedzialnością społeczną i działaniami na rzecz ochrony środowiska. O nagrodę ubiegało się około 600 firm, 15 z nich zostało nominowanych w pięciu kategoriach. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 22 listopada w Dusseldorfie podczas uroczystości wręczenia nagród. W kategorii „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech”, obok firmy MEWA, do nagrody zakwalifikowana została także spółka budowlana HOWOGE Wohnungsbaugesellschaft oraz przedsiębiorstwo handlowe Otto.

Zrównoważone zarządzanie gwarancją rozwoju firmy

Mając obroty wynoszące ponad pół miliarda euro, filie w 13 krajach w Europie i ponad 165 000 klientów w 20 krajach, MEWA należy dziś do czołowych firm w swojej branży. W firmie MEWA istotne są technologie produkcyjne przyjazne dla środowiska naturalnego, oszczędne wykorzystywanie materiałów, surowców i zasobów oraz stały, prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa. MEWA już w trzecim pokoleniu oparta jest na strukturach rodzinnych, w których odzwierciedlają się wartości przedsiębiorstwa kierowanego przez właścicieli. Na czele firmy stoi obecnie wnuczka jej założyciela, Gabriele Gebauer, wraz ze swoim mężem Rolfem Beisse. Nazwa MEWA od ponad stu lat kojarzy się z tradycją i serwisem, a zatem firma dysponuje także potencjałem pozwalającym wyznaczać kryteria wartości o charakterze ponadczasowym. Dlatego też dalekowzroczne decyzje kierownictwa firmy nie są ukierunkowane na krótkotrwałe zyski, ale na rozwój w dłuższej perspektywie. Zyski bowiem inwestowane są ponownie w rozwój przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *